ФІЗИКА НАВКОЛО НАС: Чому виникають припливи і відпливи? Чому в пустелі з’являються міражі? Чому з’являється веселка? Чому взимку на вікнах утворюються візерунки? Чому птахи, що сидять на дротах, не гинуть від удару струмом? Між рядами посівів прагнуть частіше спушувати ґрунт, руйнуючи тим самим кірку, яка утворюється. Чому цей вид робіт називають «сухим поливом»? Якою пам’яттю можуть володіти сплави металів? Чому комахи б’ються в світильники? Який природний об’єкт на Землі в 5 разів гарячіший за температуру на поверхні Сонця? Чому айсберги час від часу перевертаються?

Який природний об’єкт на Землі в 5 разів гарячіший за температуру на поверхні Сонця?

Фото: http://newecolife.com.ua/

Блискавки – особливе явище природи. Температура блискавки деколи перевищує 30 000º С. Це майже в 5 разів більше за температуру на поверхні Сонця.

Кожного року планета отримує в середньому 25 млн. ударів блискавок (більше 100 ударів блискавок за одну секунду). В середньому розряд блискавки поширюється з швидкістю понад 190 тис. км/с, а довжина розряду становить приблизно 3-4 км.

Енергією, що виділяється під час спалаху блискавки, можна живити 100 Вт лампочку на протязі 90 днів. Пісок при потраплянні в нього блискавки перетворюється в скло.