ФІЗИКА НАВКОЛО НАС: Чому виникають припливи і відпливи? Чому в пустелі з’являються міражі? Чому з’являється веселка? Чому взимку на вікнах утворюються візерунки? Чому птахи, що сидять на дротах, не гинуть від удару струмом? Між рядами посівів прагнуть частіше спушувати ґрунт, руйнуючи тим самим кірку, яка утворюється. Чому цей вид робіт називають «сухим поливом»? Якою пам’яттю можуть володіти сплави металів? Чому комахи б’ються в світильники? Який природний об’єкт на Землі в 5 разів гарячіший за температуру на поверхні Сонця? Чому айсберги час від часу перевертаються?

Між рядами посівів прагнуть частіше спушувати ґрунт, руйнуючи тим самим кірку, яка утворюється. Чому цей вид робіт називають «сухим поливом»?

Фото: http://agro-business.com.ua/

У ґрунті є безліч дрібних капілярів. Вода піднімається по них до поверхні і швидко випаровується в сонячну, а особливо у вітряну погоду. При поверхневому розпушуванні капіляри руйнуються й випаровування зменшується. У посуху цей прийом рятує рослини, щоправда, верхній розрихлений шар сильно пересихає, але це не має значення, тому що коріння рослин уже знаходиться на глибині, а вода не буде так інтенсивно надходити до поверхні і випаровуватися. Ось тому розпушування іноді називають «сухим поливом».